loader
Foto

Cumhurbaşkanı Korona Aşısı Yaptırdı


Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kovid-19’a karşı geliştirilen Sinovac aşısını yaptırdı. Aşıyı ise Vanlı doktor Prof. Dr. İhsan Ateş yaptı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da Sinovac tarafından koronavirüse (Kovid-19) karşı geliştirilen CoronaVac aşısını Ankara Şehir Hastanesi’nde yaptırdı. Bir süre sonra Twitter’dan açıklamada bulunan Erdoğan, aşı olduğu kareleri paylaşarak “Başarıyla devam eden aşı programımız dahilinde şu ana kadar 254 bin sağlık çalışanımız ilk doz aşılarını oldu. Ben de onlara katılarak aşılandım. İnşallah çok kısa süre içinde tüm vatandaşlarımızı aşılamayı hedefliyoruz. Hayırlı uğurlu olsun” ifadelerini kullandı.

Daha sonra hastane çıkışında açıklamalarda bulunan Erdoğan, tüm siyasi parti liderlerine ve milletvekillerine aşıyı teşvik etme çağrısında bulundu. AK Parti MKYK üyelerinin de kendisiyle beraber Kovid-19 aşısı yaptırdığını aktaran Erdoğan, şu bilgileri paylaştı:

*”25- 30 milyon doz aşı daha gelecek. Süratle bunu sürdürelim istiyoruz. Bu kampanyayı nerelerde sürdüreceğimizi de Sağlık Bakanlığımız belirlemiş durumda.

*Bu süreçte ölenlere Allah’tan rahmet diliyorum. Şu anda hastanede yatanlara Rabbimden şifalar diliyorum. Tüm yakınlarına sabırlar diliyorum. Tüm sağlık çalışanlarına bu süreçte ortaya koydukları performans nedeniyle şahsım ve milletim adına teşekkür ediyorum.

*256 bin kişi şu ana kadar aşı oldu. Demek ki müracaatlar iyi ve hastanelerimizdeki performans da bayağı iyi. Bütün doktorlarımız, hemşirelerimiz yoğun bir performans ortaya koyuyorlar.

*Aşı için belirlenen süreç de düşük. Baya hızlı olunuyor. 5 dakika aşı, 15 dakika da istirahat. Böyle bir süreç içerisindeyiz.

*Çin aşısı dışında çalışmalar var. Almanya ile irtibatlarımız var. Kendi çalışmalarımız var. İnşallah Nisan, Mayıs gibi devreye girecek. 2. doz aşıyı 28 gün sonra olacağım.”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a korona aşısını Vanlı doktor Prof. Dr. İhsan Ateş yaptı.

Van’ın Özalp ilçesinde dünyaya gelen Prof. Dr İhsan Ateş Ankara Şehir Hastanesi İç Hastalıkları Kliniği İdari ve Eğitim Sorumlusu görev yapmaktadır.Bu Haber 417 Defa Görüntülenmiştir.


Haberin Videosu

Son Eklenen

Gazete01 İle Dünya'dan Haberdar Olun..