loader
Foto

31 Ağustos 2021 Tarihine Kadar Başvuruları Kaçırmayın


31 AĞUSTOS 2021 TARİHİNE KADAR BAŞVURULARI KAÇIRMAYIN

Mali Müşavir Özlem Pekduraner işverenlere mali açıdan kolaylık sağlayan “Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına İlişkin 7326 sayılı Kanun” ile ilgili bilgiler verdi.  9 Haziran 2021 tarihli 31506 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren  7326 sayılı Kanun ile işverenlerin yüzünün güldüğünü, bu fırsatın kaçırılmaması gerektiğini belirten Pekduraner, sözlerine şöyle devam etti.

Borçlarınızı internet üzerinden kolayca yapılandırabilirsiniz

Vergi affı, matrah artırımı, borçların yapılandırılması gibi farklı isimlerle anılan söz konusu kanun oldukça kapsamlı. Söz konusu kanuna göre Hazine ve Maliye Bakanlığına bağlı tahsil dairelerince, İl Özel İdarelerinceBelediyelerceBüyükşehir Belediyeleri Su ve Kanalizasyon İdarelerince, Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı (YİKOB) vb. kurumlar tarafından  30 Nisan 2021 tarihinden (bu tarih de dahil) önceki dönemi ilgilendiren vergi, resim, harç, cezalar, gecikme faizi, gecikme zammı gibi takip edilen alacaklar için borçlular ilgili kanun kapsamında31 Ağustos 2021 tarihine kadar (bu tarih dahil) yapılandırma için kurumlara yazılı olarak müracaat edebilirler.

Vergi dairelerine olan kesinleşmiş vergi ve ceza borçları için internet (www.gib.gov.tr) veya e-devlet (www.turkiye.gov.tr)  üzerinden başvuru kolaylığı sağlanmıştır.

Borçlulara peşin ve taksitle ödeme seçeneklerinin  sunulduğunun altını çizen Mali Müşavir Özlem Pekduraner, şunları da ekledi.

Kredi kartıyla peşin veya taksitle ödeme olanağı var

Söz konusu kanuna göre peşin ve ilk iki taksit ödemenin süresi içindeki ödemelerde yapılandırılan borçlar için katsayı uygulaması söz konusu değildir. Taksitli ödemenin seçilmesi durumunda ise 6, 9, 12 veya18 eşit taksitte ödeme imkanı tanınmıştır. Seçilen taksit süresine göre katsayı oranları da değişmektedir.  Kredi kartıyla ödeme kolaylığı sağlanmıştır.

Ödemeler vergi dairesi tarafından yetkilendirilen bankalar, PTT şubeleri, vergi dairesi vezneleri tarafından yapılabileceği gibi Gelir İdaresi Başkanlığı internet adresi üzerinden anlaşmalı bankaların banka kart veya kredi kartıyla, havale ile de yapılabilir.Bu Haber 946 Defa Görüntülenmiştir.


Haberin Videosu

Son Eklenen

Gazete01 İle Dünya'dan Haberdar Olun..