loader
Foto

Akın, “Cumhuriyet Bir Mucizedir”


Türkiye Değişim Partisi Çukurova İlçe Başkanı Hakan Akın Cumhuriyet’in ilanının 98. Yılında bir kutlama mesaj yayınladı.

Atalarımızın kanıyla kurtarılan bu vatanı, Cumhuriyetle taçlandıran, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere silah arkadaşlarını ve aziz şehitlerimizi rahmetle, kahraman gazilerimizi minnet ve şükranla anıyorum  ifadesini kullanan Başkan Hakan Akın, “Bu topraklar bize atalarımızdan çocuklarımıza bırakılacak bir emanettir. Atatürk’ün gençliğe hitabesinde, “Ey Türk gençliği! Birinci vazifen; Türk istiklalini, Türk cumhuriyetini, ilelebet muhafaza ve müdafaa etmektir” dediği gibi Cumhuriyetimizi müdafaa etmemiz gerekir. Cumhuriyetin kazanımlarını korumak bizi esaretten kurtarır” şeklinde konuştu. 

Başkan Hakan Akın, ”Cumhuriyet, toplumu ümmetten ulus, bireyi kuldan yurttaş konumuna yükselten bir Aydınlanma Devrimi'dir. 29 Ekim, bir doğuşun, bir devrimin, kısacası bir mucizenin yıldönümüdür. Bu cümle bir ulusun, inancının zafere dönüşmesini anlatmaktadır. Cumhuriyete ve onu bize emanet edenlere inancımızın ne kadar kuvvetli olduğunu onu koruyarak göstermeliyiz. Bir kez daha Atatürk ve silah arkadaşlarını minnet ve şükranla anarak, tüm ulusumuzun 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını Kutluyorum” dedi.Bu Haber 469 Defa Görüntülenmiştir.


Haberin Videosu

Son Eklenen

Gazete01 İle Dünya'dan Haberdar Olun..