loader
Foto

GED’in ‘Dijital Kuluçka Merkezi’ projesine ABD hibesi


GED’in ‘Dijital Kuluçka Merkezi’ projesine ABD hibesi

NOVACELL AJANS /ADANA-Girişimcilik Ekosistemi Derneği’nin (GED) ‘Dijital Kuluçka Merkezi’ projesine ABD Büyükelçiliği, 50 bin dolar hibe desteği verdi. GED Başkanı Esra Özden, özel yazılımla hayata geçecek online platformdaki merkezin dünyada ilk olacağını ve yüzlerce yenilikçi girişimciye hizmet vereceğini söyledi.

GED’in ‘Dijital Kuluçka Merkezi’

Girişimcilik Ekosistemi Derneği (GED), görüntülü platformun dünyadaki ilk örneği olacak kuluçka merkezini faaliyete geçirmeye hazırlanıyor. Yenilikçi girişimcilerin uzmanlar tarafından eğitim alabilmesine, mentor desteğinden yararlanmasına, yatırımcı bulmasına ve sanal ortamda ofis kurmasına imkân sağlayacak ‘GED Dijital Kuluçka Merkezi (DKM), bu yıl içerisinde hizmet vermeye başlayacak. GED Başkanı Esra Özden, pandemi sürecinde birçok iş yeri gibi kuluçka merkezlerinin de kapalı kaldığını belirterek, “İşin ruhuna uygun olan, bu merkezleri dijitale taşımaktı. Buna yönelik bir proje hazırladık. Bu projemiz ABD Büyükelçiliğinden tam not alarak hibe desteği almaya hak kazandı. İnovatif iş fikri olan bir girişimci iş fikriyle girdiği DKM’den yatırımını alarak çıkmış olarak mezun olabilecek” dedi.

İNOVATİF GİRİŞİMCİLER ÜCRETSİZ YARARLANACAK

DKM’de girişimcilik eğitimlerini konunun Türkiye’deki en etkin isimlerin vereceğini belirten GED Başkanı Özden, “Birçok farklı alandan profesyonel mentorler girişimcilerin yanında olacak. Dönemsel olarak yatırımcı-girişimci buluşması (demoday), girişimcilik çalıştayı gibi etkinliklerin yer alacağı DKM’de her girişimcinin bir de kendisini, takımını, iş fikrini, markasını tanıtacağı bir de ofisi yer alacak. Ön seçimle girilebilecek DKM, yetenekli girişimcilere ücretsiz hizmet verecek. Projemizin tüm dünyaya GED’den yayılacağını umuyoruz. GED Dijital Kuluçka Merkezi’nin tescil başvurusunu yaptık. Dünyada ilk olacak DKM’ye yaklaşık 50 bin dolarlık hibe destek verecek ABD Büyükelçiliğine teşekkür ediyoruz” diye konuştu.   

Mehmet ULUTÜRKANBu Haber 527 Defa Görüntülenmiştir.


Haberin Videosu

Son Eklenen

Gazete01 İle Dünya'dan Haberdar Olun..