loader
Foto

EVLİLİK VE İLİŞKİ DANIŞMANI NERİMAN AYDIN KİMDİR.?


EVLİLİK VE İLİŞKİ DANIŞMANI NERİMAN AYDIN KİMDİR.?


Neriman Aydın kimdir?

Evlilik ve ilişki danışmanı ayrıca Gidenler ve Kalanlar kitabının yazarıyım.  Uzmanlığımla ilgili her hafta Çarşamba ve Cumartesi günleri Adana’da 01 fm de program yapıyorum. İlişkilere dair sorunları radyo programımda işliyor dinleyicilerime birazda olsa faydalı olmaya çalışıyorum. Kısaca mesleğini tutkuyla yapan, yazmaya aşık bir kadınım.

Neriman Aydın. Kimdir.?
Neriman Aydın. Kimdir.?
  • Biraz kitaptan bahseder misiniz?

Tabiki. Bu kitabı öncelikle kalanlar kesin okumalı çünkü gidenin ardından yaşananlarına tercüman oluyor. Kalanın gidenden sonraki ayrılık acısı, özlemi, vazgeçişi ve dirilişini anlatan içeriğe sahip  deneme türünde yazılmış bir kitaptır. Ama şöyle bir durumda var kalanlar kesin okumalı dedim ama bence gidende okumalı çünkü ardında bıraktığının onun için neler yaşadığını ve düşündüğünü, gittikten sonra ki süreci, pişman olma ihtimalini ve sonrasında neler olacağını bizzat anlamalı. Yani bu kitabı ilişkideki gidende kalanda okumalı.

Gidenler ve Kalanlar
Gidenler ve Kalanlar
  • Evlilik ve İlişki Danışmanısınız faaliyette olan bir ofisiniz var mıdır? Ve evlilik ve ilişki danışmanlığı mesleğini bize kısaca tanımlarmısınız?

Tabiki var. Adana’da Turgut Özal bulvarında hali hazırda hizmet veren bir ofisim var. Şehir dışından danışanlarıma ise online seans olarak hizmet veriyorum. Evlilik ve ilişki danışmanı olması istenilen birliktelik ve bu birlikteliğe uygun koşulların sağlanması için kişilere destek olan kişileri iletişim konusunda bilinçlendirerek ilişkilerinin daha nitelikli bir düzeye ulaşmasına yardımcı olan, bireylerin karşısındaki kişileri daha iyi tanıyabilmelerini, ilişkilerinde farkındalık kazanmalarını, algı sürecini yönetebilmelerini, güven ilişkisi ge liştirmelerini, girişken davranış kazanmalarını, uyumsuzluk ve çatışmaları çözebilmeyi destekler. Diğerleriyle iletişim geliştirmesi,etkin dinleme becerisi,empatik yaklaşabilmesi,etkili sorular sorabilmesi,kararlılık ve sınır oluşturabilmesi gibi beceriler kazandırır.Ayrıca kaygı ve stres yönetimi,öfke kontrolü,zor insanlarla baş etme,uyumsuzluk ve kişiler arası çatışmayı çözebilmeye yönelik donanım oluşturur.Böylece bireylerin kendilerini daha iyi tanımalarını ve bilinçli kararlar vererek kendine olan güvenlerinin gelişmesini sağlar.

Neriman Aydın. Kimdir.?
Neriman Aydın. Kimdir.?
  • Peki günümüzde ilişki terapilerine talep nasıl?

 İlişki danışmanlığı desteğine talep her geçen gün artmaktadır. Özellikle İstanbul, Ankara ve İzmir’ de çok yüksek oranda bu hizmeti alan bireyler. Adana biraz geride bu üç şehrimize göre fakat talep Adana içinde her geçen gün fazlalaşmakta diyebilirim. Özellikle ilişki derken ikili ilişkileri değil genel anlamda günümüzdeki her ilişkiyi değerlendirmeliyiz. Şirketlerin ilişki seminerlerine talebi günümüzde daha da yoğunlaşmakta. Çünkü şirketlerde çalışanların mesai arkadaşlarıyla veya yöneticileriyle arasındaki ilişki büyük önem arz etmekte ve içinde olduğumuz pandemi sürecinin bize getirdiği en büyük zarar tahammülsüzlük bu da şuan şirketlerde gerçekten ilişkileri büyük ölçüde etkilemekte.

Neriman Aydın
Evlilik ve İlişki Danışmanı

Yazar

İnstagram : @gidenlervekalanlarofficial

İletişim : 0546 945 16 74

FOTOGRAFLAR : HULUSİ ÇAĞLIYANBu Haber 558 Defa Görüntülenmiştir.


Haberin Videosu

Son Eklenen

Gazete01 İle Dünya'dan Haberdar Olun..