loader
Foto

İBB İtfaiye Siyasetin Engeline Takıldı


İBB İtfaiye Siyasetin Engeline Takıldı

İBB meclisinde, İtfaiye Daire Başkanlığı bünyesinde Yangınları Önleme ve Denetleme için Müdürlük kurulması teklifi verildi,

Bu teklif AK Parti Grubu tarafından reddedildi.

İBB Meclis Hukuk Komisyonu üyesi Av. Melendiz Dalyan İzgi, Meclis de yangın önleme ile ilgili yapmış olduğu konuşmada siyasi ayrıntıya dikkat çekti.

İTFAİYE’YE SİYASİ RED 

Av. Melendiz Dalyan İzgi ; İtfaiye Daire Başkanlığı tarafından Önlem ve Denetleme Müdürlüğü” yani şube müdürlüğü kurulması için gönderilen bir teklif, Bu müdürlüğün yapacağı faaliyet, itfaiye raporu düzenlemek, baca denetimi yapmak. Teknik büro işlerini yapmak. Amaç sadece yangını söndürmek değil, aynı zamanda da önlemek, daha büyük kayıpların önüne geçmek.

Şuan İtfaiye Daire Başkanlığında bir birim tarafından yapılıyor, bizden istenen ise bir müdürlük tarafından yapılması için, bir müdürlük kurulması idi. Neden böyle teklif geldi derseniz. Bu birime yılda yaklaşık 25.000 adet sahada tespit gerektirir dosya inceleyen yoğun iş yüküne sahip bu birim için ayrı Müdürlük kurulması daha iyi ve verimli bir hizmet verilmesi için önemlidir.

İLGİNİZİ ÇEKCEK HABERLER

İtfaiye Araçları Neden Çürümeye Bırakılmış?

Kahraman Itfaiyecilerin Sesini Duyun

EMNİYET, İTFAİYE VE ZABITA PERSONELİYLE

ADAMOB Heyeti Yangın Bölgelerinde

Manavgat Alevlere Teslim Oldu.Bu Haber 421 Defa Görüntülenmiştir.


Haberin Videosu

Son Eklenen

Gazete01 İle Dünya'dan Haberdar Olun..