loader
Foto

TÜED ADANA ‘YA Gölge Düştü


TÜED ADANA ‘YA Gölge Düştü

TÜED Adana Şubesi başkanlık seçimleri 31 Temmuz Cumartesi günü saat 10.00’da merkez Seyhan ilçesi Atatürk Parkı içindeki Kentsel Dönüşüm Daire Başkanlığı Kültür Varlıkları ve Turizm Şube Müdürlüğü 75. Yıl Sanat Galerisi Salonu’nda gerçekleştirilecek.

15. Olağan Genel Kurulunda şaibeli hareketler yapıldı iddiaları sonucu seçimler iptal edildi.

TÜED Adana Seçimleri için Adana dışından gelen seçmenler Adana’nın sıcağında hüsrana uğradılar.

Düzensiz organizasyonda dolayı izdiham yaşanması emeklileri çileden çıkardılar.

Adana’da Atatürk parkı seçim alanında güneşin doğuşuyla başlayan aday ve ekipleri arasında ’ki kısır çekişme ve Rakiplerine yumruklu saldırılar ve yumruklaşmalar oldu.

Düzensiz organizasyonda dolayı izdiham yaşanması emeklileri çileden çıkardılar.
Düzensiz organizasyonda dolayı izdiham yaşanması emeklileri çileden çıkardılar.

Öğle saatlerinde bir şüpheli tarafından zarfların çalındığı iddiaları ile ortalık toz dumana katıldı.

Divan kurulunun’da gözlemleri oy kullanmaya gelenlerin bazılarının da sırayı bozup oy kullanmak için imza atmadan oy kullananların olduğunu divan kurulunun gözlemleri ile tespit edinmesi ile seçimin olamayacağını belirtmelerini üzerine

Şaibelerin eklenmesi ile 8 adayın kararı üzerine  tutanaklarla iptal edildi.

Saat 10.00 ‘dan 12.00 ‘a kadar kullanılan oy pusulaları tutanaklarla imha edilmek üzere divan başkanlığınca teslim alındı.

Bu arada taraftarlar ise yumruk ve sandalyelerin havada uçuştuğu bir ortamda, Emniyet güçleri ve  Divan Başkanı Kazım Ergün olaya müdahale ederek, Adaylara bu durumda TÜED seçimlerinin yapılamayacağı kararını açıklamaları üzerine 8 aday kabul ettiler.

TÜED seçimlerinde Emeklilerin Çilesi
TÜED seçimlerinde Emeklilerin Çilesi

Ancak tüm adayların hedefinde olan Başkan Adaylarından Yaşar Tekin, ”Bizim sandığa yansıyan gücümüzü çekemeyenler,bu tür tertip ve komplolarla seçimlerin iptal edilmesine vesile oldular.

Şahsım ve ekibime yönelik bu suçlamaları asla kabul etmiyoruz. İnsanlar Adana sıcağının altında boş yere mağdur edildi dedi.

Yaşar Tekin ‘’Adaletin olduğu yerde varız dedi ‘

Ergün, TÜED’in emeklilerin sorunlarını çözmek, sosyal hayatlarını daha güzel hale getirmek için çalıştığını bildirdi. Türkiye’nin birçok ilindeki şubelerle seslerinin daha güçlü duyulmasını sağladıklarını anlatan Ergün, destek verenlere teşekkür etti.

Emeklinin özlük ve sosyal haklarının her zaman yakın takipçisi olduklarına değinen Ergün, “Emekli arkadaşlarımızın bize gösterdikleri teveccühle ülkemizin büyüyen en büyük sivil toplum kuruluşu olduk” ifadelerini kullandı.

TÜED BAŞKAN ADAYLARI
TÜED BAŞKAN ADAYLARI

Ergün, Türkiye Emekliler Derneği (TÜED) Adana Şube Başkanlığı seçimlerinin pandemi dolayısıyla bir süre ertelenmek zorunda kaldığını anımsatarak, tüm adaylara ayrı ayrı başarı dileklerinde bulundu.

Emeklinin, yeni başkanı belirlemek için sandıkta yapacağı tercihi önemsediklerini anlatan Ergün, “Sonuçta bu seçim, bir bayrak yarışı. Görev başına gelecek bir arkadaşımız kendisine gösterilen teveccühü boşa çıkarmayacaktır” dedi.

Seçimlerin iptal edilmesinden sonra, gözler şimdi Türkiye Emekliler Derneğinin Adana şubesini seçimlere taşıyacak olan kayyum heyetinin atanmasına çevrildi.

TÜED Üyeleri
TÜED Üyeleri

Adana’da 80 bine yakın üyesi olan dernekte başkanlık koltuğuna oturmak için Yaşar Tekin- Yeşil, Cumali Güçtekin- Pembe, Mustafa Kastalmış- Mavi, Ali Vuranay- Gri, Mustafa Tümer- Beyaz, Mustafa Canbolat- Turuncu, Mustafa Ayık- Turkuaz, İrfan Turhan- Kırmızı, Kemal Akar- Sarı oy pusulası ile seçimlere girecek.

Başkan adayları, emekliler için değişik mağazalardan indirimler, yaşlılar için derneğe ambulans, istihdam sağlam için marketler, yerel yöneticilerle işbirliği halinde emekli parkları oluşturmak, ücretsiz çay bahçeleri gibi hizmetler yapmayı vaat ediyor.

FOTOĞRAFLAR : HULUSİ ÇAĞLIYAN
Bu Haber 549 Defa Görüntülenmiştir.


Haberin Videosu

Son Eklenen

Gazete01 İle Dünya'dan Haberdar Olun..