loader
Foto

Yardım bekliyoruz bir el uzatınız


Adı Elif Omutağ 24 yaşında bir genç kız.

Doğduktan bir süre sonra omurilikte meydana gelen bir rahatsızlıktan dolayı engelli kaldı Engelli kaldığı için yatağa bağımlı bir şekilde hayatına devam ediyor tüm güçlüklere rağmen hayatın tüm güzelliklerini yaşamak istiyor.

Engelli Elif kendisine uzanacak bir yardım elini bekliyor. Elif dışarı çıkıp akranları gibi gezemiyor, ihtiyaçlarını dahi karşılayamıyor.

Anne Döne Omutağ göz yaşları ile  kızından bahsederken sesi titreyerek konuşuyor. Omutağ “ 24 yaşında engelli kızım ile birlikte yaşamak için elimizden gelen her şeyi yapmaya çalışıyorum ancak yetmiyor. Evin ve engelli kızımın her türlü ihtiyacını karşılamak için almış olduğumuz engelli maaşı yetmiyor. Hiçbir gelirimiz yok yeşil kart haricinde hiçbir sosyal güvencemiz yok. Kiracı olarak oturmuş olduğumuz evde, ev sahibi ile sürekli problem yaşamaktayız, kiramızı ödeyemiyoruz.  Arada sırada komşularımızda yardımcı oluyor ancak nereye kadar” diyor.

Yardım Eli Bekliyoruz
Yardım Eli Bekliyoruz

Anne Döne Omutağ da hasta olduğunu üç yıldır beyinde kemik büyümesi ile vertikol rahatsızlığından dolayı tedavi gördüğünü, beyin damarlarının açılması için tedavi gördüğünden bu yana ilaç kullandığını belirtiyor.

Ev sahibinin kendilerini kira bedelini ödemedikleri taktirde eşyalarını dışarı atacağını da belirten anne omutağ, “bu kışın ortasında nereye gidelim engelli kızım ile nerede yaşarız. Ben sürekli tedavi görüyorum. Ev sahibi her gün bizi kiramızı ödeyemediğimiz için evden atmakla tehdit ediyor. Engelli kızım ile diğer çocuklarımın dışarı atılmasını hangi vicdan kabul edebilir. Adana valimizden ve Seyhan kaymakamımızdan gereken hassasiyeti göstermelerini, bizlere yardım ellerini uzatmalarını, yardımcı olmalarını istiyoruz” dedi

Anne Döne Omutağ, Bugüne kadar engelli maaşı dışında hiçbir sosyal yardımlaşmadan faydalanamadıklarını, gerek gıda olsun gerek engelli kızı için alt bezi olsun gerekse yakacak yardımı olsun alamadıklarını ve her türlü desteğe ihtiyaç duyduklarını da sözlerine ekledi.  Bu Haber 410 Defa Görüntülenmiştir.


Haberin Videosu

Son Eklenen

Gazete01 İle Dünya'dan Haberdar Olun..