loader
Foto

Orhan Sümer ”Yüzde 7 Büyüyen Kim ”


Orhan Sümer ”Yüzde 7 Büyüyen Kim ”

CHP Adana Milletvekili ve TBMM KİT Komisyonu Üyesi Orhan Sümer, Türkiye Büyük Millet Meclisi görüşmeleri sırasında meclis kürsüsünden aldığı sözle Türkiye ve Adana’nın içinde bulunduğu ekonomik durum ile ilgili eleştirilerini dile getirdi.

Orhan Sümer, “Sarayın Örtülü Ödenek Harcamaları Günlük 11 Milyon Lirayla Rekor Kırmışsa, Orada Haksızlık Vardır, Talan Düzeni Vardır, Yetim Hakkı Vardır.” Dedi.

YÜZDE 7 BÜYÜYEN KİM

Orhan Sümer “TÜİK rakamlarına inanırsak Türkiye ekonomik olarak yüzde 7 büyümüş durumda. Çiftçi girdi maliyet fiyatları bu kadar artmışken, nasıl toprağını ekecek, traktörün deposunu hangi parayla dolduracak onu düşünüyor.

Emekliler, Öğrenciler, Asgari Ücretle Geçinmeye Çalışanlar bu talan düzenine isyan eder durumda. Toplumun her kesiminden bir çığlık yükselirken, Yüzde 7 büyüme nasıl açıklanabilir. Ne yazık ki kendi vatandaşının halini görmeyen bir iktidar var” dedi.

SARAYLARA DEĞİL VATANDAŞIN YARASINI SARANLARA İHTİYAÇ VAR

Orhan Sümer, “Esnaf siftah yapmadan kepenk kapatıyorsa, çiftçi ektiğini biçemiyor, biçtiğini satamıyorsa, emekli ev kirasını ödeyemiyorsa, çocuğuna harçlık veremediği için babalar İntihar ediyorsa, o ülkede saraylara değil, vatandaşın yarasını saranlara ihtiyaç vardır. Cumhuriyet Halk Partisi olarak vatandaşın tüm yaralarını sarmaya talibiz, Sayın Genel Başkanımızın dediği gibi seçim için hazırız, bekliyoruz” dedi.

YAZIK DEĞİL Mİ? GÜNAH DEĞİL Mİ?

Orhan Sümer, “Öyle bir şehir düşünün ki son 10 yılda tek bir kuruş yatırım yapılmamış, fabrikaları satılmış, tarımı bitmiş, çiftçisi hacizlik olmuş, yazık değil mi? Günah değil mi?  Bir şehrin kaderiyle bu kadar oynanır mı?  

Adana’ya vatandaşlar ekmek kapısı olarak bakardı. Mevsimlik işçiler gelir tarım arazilerinde çalışır, çiftçisi, işçisi, nakliyecisi, aracısı, toptancısı, satıcısı herkes ekmek parasını kazanırdı. 19 yılın sonunda tüm bunlardan uzak, bir şehir haline getirildi” dediBu Haber 517 Defa Görüntülenmiştir.


Haberin Videosu

Son Eklenen

Gazete01 İle Dünya'dan Haberdar Olun..