loader
Foto

BİRİLERİ İÇİN ELİMİZİ BİR BİRİNE TEMAS ETTİRMEYİ UNUTTUK...


BİR KONUYU UNUTTUK

Koronavirüs (COVİT-19) bizlerin üzerine karabulut gibi çöktü...
Kimini övdük, kimini dövdük. Kimi için de ellerimizi bir birine temas ettik (alkışladık). 

Lakin bu süreçte; 7/24 uyku uyumadan vatandaşların güvenliği için çalışan polislerimize; 155'i arayarak, "Babam dışarı kaçtı, içeri girmiyor. Evladım evimde şunlar yok, bunlar yok. Bankadan para çekecem gidemiyorum. Şuyum var, buyum var yapar mısın?" şeklindeki istekler karşısında 'görev kutsaldır' ilkmesiyle amirlerinin talimatına harfiyen uyarak tüm sorunlara koşan emniyet görevlilerini için de ellerimizi temas ettirelim (alkışlayalım).

Sadece bu COVID-19 dan dolayı değil; her zaman vadandaşın huzurunu, güvenini sağlayan, terörle mücadele veren askerimiz, polisimizi de unutmayalım. 
Onlar da sağlıkçılarımız kadar her zaman virüsele karşı karşıya. Sadece kendileri değil, aileleri de risk altında. Onlar da sağlıkçılarımız kadar iyi korunmalı ve imkanları daha da genişletilmeli.   

Ayrıca; basın mensuplarını da unutmalayım. Kamu oyunu bilgilendirmek ve vatandaşa ülkemiz de ve dünya da olup bitenleri aktarmak için gecesini gündüzüne katarak haber peşinde koşan basın mensupları içinde ellerimizi bir birine temas ettirip alkışlayalım. Bir yere odaklanmayalım, objektif bakalım. Kimin emeği var ise övelim, kimin de ihmali var ise ki var onlarıda uyaralım. Özellikle, umreden gelen insanlarımızı İstanbul Havalimanı'nda otellere yönlendirip ertesi gün otobüs tutup memleketlerine gönderen sorumsuzları da kınayalım.

Tabii ki görevlerini yerine getirenleri de alkışlamayı unutmayalım.

Sonuç olarak; sağlığımız için evde kalalım. Polis, bizlere bir telefon  kadar yakın (155) olduğunu unutmayalım. 

Bu nedenle İçişleri Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı, Millî Savunma Bakanlığı çalışanları için 'ayakta' ellerimi bir birine temas ettiriyor ALKIŞLIYORUM. 


Yazarın Son Yazıları

Gazete01 İle Dünya'dan Haberdar Olun..