loader
Foto

MEKANIN CENNET OLSUN ŞEHİDİM


Yıl 2010 Eskişehir Emniyet Müdürlüğü Beylikova İlçe Emniyet Amirliğinde Merkez Karakol Amir Vekili olarak görev yapıyorum. Ben emekliliği hak etmiş olmama rağmen 2014 yılına kadar aynı yerde görev yaptım.

2010 yılında Polis Merkezimize Polis Meslek Yüksek Okulundan yeni mezun genç polisler atanmıştı. Bizde onlara hem mesleği tanıtmak ve onlara güzel örnek olabilmek için onlara yol göstermeye çalıştık. Bunların içinde Samsun’lu genç sarışın bekar 23 yaşlarında Adem isminde bir çocuk vardı. Adem yeni ama zeki bir polisti.

Karakolun lokal kısmının arka tarafında bekar personele ait bir odada 4-5 bekar polis kalıyordu. Karakol Amiri olarak yanıma adli yazışmaları yapacak birisi gerekiyordu. Bende bu polislerden Adem KESKİN’i seçtim.

Adem çalışkan, dürüst bir çocuktu. Bilgisayar kullanmasını biliyordu. Kısa sürede ifade almasını öğrettim. Konuları çabuk anlıyor, verilen görevleri anında eksiksiz yapıyordu. Çoğu kez geceleri uykudan uyanıp olaylarda gönüllü görev alır ve yerine getirirdi. Hafta sonları birlikte mangal yapar sohbet ederdik. O dönemler çok güzeldi.

Devlet Memurluğu neyse de Polislik zor iştir. Gecesi belli değil, gündüzü belli değil yıllarca bu şekilde çalıştık. Tam bir memlekete alışır, çevre yaparsın, güzel arkadaşlıklar, dostluklar kurarsınız sonra da tayininiz çıkar her şeye yeniden başlarsınız.

Adem KESKİN konusu da böyle oldu. Adem’in şark görevi Şırnak Uludere ilçesine çıktı. Adem bizimle vedalaşıp gitti. 2014 yılında ben emekli olup Nallıhan’a yerleştim. Adem kardeşim şark görevini bitirip kendi memleketi Samsun’a tayin olmuş. Değişik kadrolarda görev yaptıktan sonra Motosikletli Yunus Polisi olmuş. Bu sabah televizyon haberlerini dinlerken bir polis Memurunun suçlu bir şahsı motosiklet ile kovalarken trafik kazası geçirerek şehit olduğu haberini gördüm. Samsunda olduğunu söyleyince irkildim. O esnada oğlum ‘baba bu Adem abi’ deyince birden şok geçirdim.

Resmini görünce şehit olan polisin bizim Adem KESKİN olduğu kesinleşti. Sözün bittiği yer…

Adem 33 yaşında idi. Bekardı. Cenazesi büyük bir törenle Samsun ilinde toprağa verildi. Şimdi sadece anıları bizimle kaldı. Mekânın cennet olsun. Sevgili kardeşim. Meslektaşım…


Yazarın Son Yazıları

Gazete01 İle Dünya'dan Haberdar Olun..